Почетна

Министерот Даути учествува на XVI -тиот бизнис самит во Виена-Австрија

11- 12, Новембер, 2018 година

 

Министерот без ресор задолжен за привлекување на странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Д-р. Бардул Даути на 11 и 12 ноември 2018 година, присуствуваше на XVI економскиот самит на "Бизнис иднината - Австрија", како специјален гостин.

Министерот Бардул Даути оствари средба со Амбасадорот на Франција во Република Македонија г.Тимоние

 7,Ноември, 2018

Министерот без ресор задолжен за привлекување на странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Д-р. Бардул Даути, vо средата, на 7 ноември, беше примен од амбасадорот на Франција во објектот на амбасадата на Република Македонија.

Министерката Апостолска на работна средба со Стопанската комора на северо-западна Македонија

7 ноември 2018 година

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, заедно со претставник на Фондот за иновации и технолошки развој, денес на  Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово реализираше работна средба со Стопанската комора на северо-западна Македонија, на која беа претставени владините мерки за поддршка на инвестициите од трите столба на владиниот План за економски раст и актуелните повици за финансиска поддршка на новоосновани старт-ап и спин-оф компании.

Министерката Апостолска се сретна со црногорскиот амбасадор Предраг Митровиќ

29 октомври 2018 година

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со амбасадорот на Република Црна Гора во Република Македонија, Предраг Митровиќ.

Pages

Subscribe to RSS - Почетна